Katoliški družbeni nauk lahko opredelimo kot prizadevanje, da bi celotno družbeno ureditev v kaki deželi tako organizirali, da bi lahko prebivalci v kar največji možni meri živeli v skladu s svojim človeškim dostojanstvom. To dostojanstvo ima svoj izvor tudi v temeljnih resnicah krščanske vere. Človek je ustvarjen po Božji podobi. Kljub grehu, ki ga […]
Teachers
Korona in pot križa
Križ je odprto geometrijsko znamenje. Razteza se v štiri smeri in se pravzaprav nikjer ne konča. Ta njegova odprtost nosi v sebi tudi široko paleto vsebinskih in komunikacijskih sporočil. Je prvo znamenje, ki ga kristjani podelimo novorojenčku, in zadnje, s katerim se v krščanski kulturi poslovimo od bližnjega. S tem znamenjem si delimo veselje in […]
Teologija na Slovenskem – njeno poslanstvo nekoč, danes in jutri
Apostolska identiteta Vincencija in njegovih
Misijonska družba je v osnovi zamišljena in se prepoznava kot družba apostolskega življenja, zato njeno identiteto zaznamuje njena apostolskost. Ta pomeni za Vincencija, po njem pa tudi vse nas, ki želimo slediti njegovemu duhu …
Samo v preprostem je “dom”
Govoriti o preprostosti v času, ko mnogi niti žlice hrane ne morejo zaužiti, ne da bi iz tega naredili celo znanost, kaj šele iti na razstavo, ki ni več razstava temveč instalacija, performans in podobno, kjer pa ničesar ne razumeš, če ne prebereš prej navodil za uporabo, ni lahko.
Pred vsakim človekovim korakom je Božji korak
Z gornjimi besedami naslova je najin pogovor sklenil duhovnik Stanko Boljka, lazarist. Misel, ki mu je bila orientacija na njegovem bogatem duhovniškem in misijonarskem delu, ki ga je vršil v Afriki, Južni Ameriki, Severni Ameriki in njemu dragi domovini Sloveniji. Pogovor z njim odpira mnoga vprašanja, zgodbe in neverjetno pot duhovništva po Vincecijevem zgledu, ki se je pričela s ključnim dogodkom že v osnovni šoli …